Jak uszyć strój Myszki Miki – poradnik

jak uszyć strój myszki miki samodzielnieJak uszyć strój Myszki Miki? To nic trudnego, jest to chyba nawet najprostszy strój do przygotowania. Jednocześnie mamy wiele ułatwień dla mam, które nie do końca radzą sobie z szyciem. Od czego zacząć? A może zamówić gotowy strój? Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością będziesz wiedzieć co robić, czy dasz radę samodzielnie uszyć strój myszki miki, czy lepiej zamówić gotowy. Jeśli będziesz chciała zamówić gotowy strój kliknij poniższy przycisk.

Strój Myszki Miki

Jak uszyć strój Myszki Miki – potrzebne elementy

Spodenki myszki miki

Podstawowym elementem takiego kostiumu są charakterystyczne czerwone spodenki. W moim stroju, dostępnym w sklepie, mamy krótkie spodenki. Oczywiście długość nie ma tu ogromnego znaczenia i można ją dostosować do potrzeb dziecka. Ja jednak uważam, że zgodnie z pierwowzorem krótkie spodenki lepiej pasują.

Zaczynamy więc od znalezienia gotowych czerwonych spodenek. spodenki myszki mikiZadanie może okazać się dość trudne, sklepy mają różny asortyment, jednak jednobarwne gładkie ubranka zdarzają się dość rzadko. Na szczęście mamy dostęp do sieci, a to niezwykle ułatwia takie poszukiwania. A może nawet znajdzie się coś w szafie?

Jeśli mamy już spodenki to należy jedynie doszyć białe kółka. Wykonać je można praktycznie z dowolnego materiału. Można poszukać coś w domu. Wykorzystać można stary ręcznik, nieużywaną koszulkę a nawet majtki… Kółka dokładnie wycięte (można za szablon użyć kieliszka lub szklanki) przyszywamy dookoła zgodnie ze zdjęciem.

Dodatkowo możemy doszyć ogonek. Oczywiście element ten jest długim czarnym kawałkiem materiału. Można go wykonać z grubego sznurka – bez problemu dostępny za grosze w każdej pasmanterii.

Czapeczka lub opaska Myszki Miki

Kolejnym bardzo charakterystycznym elementem tego stroju jest nakrycie głowy z uszkami. U mnie dostępne są do wyboru albo czapeczka albo opaska z doszytymi uszkami. Samodzielne wykonanie tego elementu nie powinno być problemem.

czapka myszki mikiW wielu sklepach można nabyć nawet gotową opaskę z uszkami. Dla osób słabiej czujących się w pracach ręcznych będzie to z pewnością dobre rozwiązanie. Jednak dla osób bardziej ambitnych mam kilka podpowiedzi.

Warto kupić kawałek czarnego filcu. Jest on powszechny i łatwo dostępny. Warto zapytać w pasmanterii lub sklepie papierniczym. Z filcu wycinamy 4 duże koła. Po co aż tyle? Żeby uszka ładnie stały warto zrobić je nieco grubsze i po prostu zszyć ze sobą dwa elementy. Można też użyć ciepłego kleju. Ważne jednak, by dolna krawędź nie była dokładnie sklejona. Ułatwi to mocowanie do czapki lub opaski.

Mamy już uszka, co dalej? To zależy od tego czym dysponujemy i co chcemy uzyskać. Kupienie czarnej czapeczki i doszycie uszu (ewentualnie przyklejenie) nie powinno stanowić problemu. W przypadku opaski może być nieco trudniej. Musimy znaleźć dość szeroką sztywną opaskę, która dodatkowo nie będzie zbytnio ozdobiona a dodatkowo najlepiej w czarnym kolorze.

Jeśli trafimy opaskę z doklejonym elementem prawdopodobnie bez większego problemu będzie można taki element usunąć. Zwróćmy jednak uwagę czy nie uszkodzimy zanadto opaski oraz czy ślad uda się ukryć pod uszkiem.

Jeśli mamy opaskę w innym kolorze i chcemy go zmienić również nie stanowi to problemu. Musimy jednak udać się do pasmanterii po kawałek czarnej tasiemki. Opaskę po prostu owijamy tasiemką, a żeby nam się nie przesuwała warto dodać ciepły klej lub klej do tkanin (w zależności od tego z czego wykonana jest nasza kupiona opaska).

Po przygotowaniu bazy i uszek po prostu je przyszywamy lub przyklejamy i kolejny bardzo charakterystyczny element już mamy.

Dodatki do stroju Myszki Miki

rękawiczki jak uszyć strój myszki mikiTo jak uszyć strój Myszki Miki to tylko początek. Warto go odpowiednio uzupełnić. Myszka Miki z bajki posiada jeszcze żółte buciki i białe rękawiczki. Jeśli chodzi o te elementy to też proponuję poszukiwania w sieci. Białe rękawiczki powinno się dostać, może nie bez problemu ale jednak. Te które ja prezentuję wymagają już sporych umiejętności krawieckich, więc nie polecam próby samodzielnego wykonania osobom, które miały problemy wykonania poprzednich elementów.

Jeśli chodzi o buciki to też nie będzie problemu. Jeśli nie dostaniemy całych żółtych bucików możemy temu zaradzić. Wystarczy kupić gładkie żółte skarpetki w większym rozmiarze niż dziecko nosi i zakładamy je na buty. Nie jest to może idealne rozwiązanie ale jednak pozwala upodobnić dziecko do bajkowej myszki.jak uszyć strój myszki miki

Jak wykończyć strój Myszki Miki

Jak pewnie większość czytelników zauważyła nie napisałam jeszcze słowa o koszulce. A to dlatego, że Myszka Miki takiej nie nosi 🙂

Ja proponuję uzupełnić strój o czarną gładką bawełnianą koszulkę, najlepsza będzie z długim rękawem. Tak samo możemy poradzić sobie z gołymi nóżkami. Pod krótkie spodenki zakładamy rajstopki lub getry, oczywiście czarne i gładkie. Te elementy mogą być również uzupełnieniem stroju zamówionym u mnie.

Szczegóły i cena stroju Myszki Miki dostępnego u mnie.

Jeśli postanowiłaś wykonać dla dziecka coś samodzielnie, polecam zapoznanie się jeszcze z innymi moimi poradnikami, na przykład „jak uszyć strój marynarza”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *